Il “Baklava” passo a passo!

DSCN1717
Le feste sono passate e i nonni sono tornati a casa loro, nonostante questo non è possibile dimenticare i bei giorni trascorsi insieme ridendo, scherzando e soprattutto cucinando. Per cui con il sapore del Baklava ancora in bocca, eccovi di seguito la ricetta  fotografica passo a passo di questo elaborato ma buonissimo dolce magistralmente eseguito dalla nostra amata nonna Vera!

The “Baklava” step by step!
Holidays are already over and our grandparents are back their home, although it is not possible to forget the greatest days spent together, laughing, joking and especially cooking. That’s why, with the flavor of Baklava still in our mouth, here it is the photo-recipe step by step of this elaborate but delicious sweet masterfully executed by our beloved grandmother Vera!

Bakllavaja e Vekos!
Pushimet tashme mbaruan dhe gjyshërit u kthyen në shtëpinë e tyre, por nuk është e mundur të harroen kollaj ditët e bukura qe kaluam së bashku, duke qeshur, duke bere shaka dhe sidomos duke gatur te tere bashk. Ndaj pra, me shije e bakllavas ende në gojën, po ju tregojm hap pas hapi recetën aq te vershtire sa te shijshme e realizuar me mjeshtëri nga Vekoja jone e dashur!
DSCN1684

DSCN1685
DSCN1686DSCN1687DSCN1690DSCN1691DSCN1694

DSCN1693DSCN1702

DSCN1701

DSCN1700

DSCN1698

DSCN1697
DSCN1704DSCN1705
DSCN1707DSCN1710

DSCN1708
DSCN1713

DSCN1712

DSCN1711
DSCN1718

DSCN1716
DSCN1756
DSCN1786

Ne traditen e families tone Bakllavane e bente gjyshja dhe keshtu do te mbetet gjithmone. Deri tani, ne, nena Veren e kemi te mbajtur, keshtu qe akoma per ca vjet kjo eshte detyra e saj: te na bej bakllave ashtu si di ajo, te mrekullushme. Edhe sivjet pregatitja filloi qe nje dite me pare kur te gjithe te ulur prane oxhakut thyenim arrat dhe duke i qeuar kujtonim me nostalgji, gezim, here edhe me dhimbje Natalet e viteve me pare. Te nesermen qe ne mengjes gjyshja jone e mire u ngrit dhe filloi te zere brumin e veshur si nikoqiret per Natale. Nuk mungonte as spila e Natales mbi trikon e saj, ashtu si te gjitheve si familie ne na pelqjne gjerat e veçanta ne okazione te veçanta.

Per te pregatitur brumin nevoiten:
1 kg miell
5 kokrra veze
1 gote vaj
1 gote kos
pak limon
pak kripe
Pasi punohet mire brumi, lihet te pushoje per pak dhe e ndajme ne 75 topka te vogla. I mbulojme me nje picete te pambukte apo lini pak te njomur. Fillojme hapim petet ne diameter 20 cm gjithmone te ndihmuara nga niseshteja. Pasi kemi mbaruar se hapuri 25 petet e para i lyejme nje nga nje me gjalpin e shkrire dhe pastaj i hapin ne madhesine e tepsise. Shtrojme gjysmen e arrave te thermuara, dhe keshtu vazhdojme me dy petet e tjera. Ndajme ne forme ylli (apo floke bore si do ta quanim) bakllavane dhe pasatj shperndajme mbi te tere gjalpin e mbetur. Fusim ne furre per nje ore me 50 grade dhe 4 ore me 100 grade. Gjate pjekjes, shtepia merrr nje arome te kendeshme qe ke endje te qendrosh prane oxhakut e te dremisesh. Te nesermen ne mengjes pregatisim sherbetin.

Per sherbetin duhen;
2 kg Sheqer
1 lt uje
karafila dhe kanelle
ose pak vanilie
(ne perdorim shume idersha)
Leme te zieje per 15 deri 20 min dhe fillojm e esherbetosim, mbulojme me nje tepsi tjeter dhe e leme te pushoje per nje dite te tere. Me pas merrni pirunet dhe urdheroni e ta provoni, mos kini merak se ka per te gjithe, pasataj ne si familie kemi dhene prova qe nje vit kemi bere nje bakllava per Natale e nje per Vit te Ri.

2 risposte a Il “Baklava” passo a passo!

  1. Alda scrive:

    I see that you are a very proud grand daughter Orsola, and in the same time you have too many things in common with your amazing grand mother. I am sure you will continue to do great in your life.