Byrek estivo

Oggi avevo voglia di byrek, ma di un byrek che sappia di estate, quindi Alma ha realizzato un ripieno molto particolare, leggero e fresco con ricotta, uova e semi e foglie di papavero da gustare freddo.
La preparazione è la solita ricetta che trovate qui!

Summer Byrek
Today I really wanted some byrek, but a summer byrek, then Alma realized this new particular, light and fresh byrek filling with ricotta, eggs and poppy seeds and leaves to eat cold.
The preparation is that of the recipe you find here!

Byrek veror
Sot me kish vajtur mendja per byrek, por per një byrek veror, te fresket, ndaj dhe Alma me beri nje byrek me gjize, vezë, gjethe dhe fara lulekuqe. Shum partikolar, i shijshem, I lehte dhe I fresket.
Përgatitja është e njejta e recetës sone te zakonshme që gjeni këtu!

 

DSCN3664DSCN3666

DSCN3665DSCN3678

DSCN3677

DSCN3676

DSCN3675

DSCN3674

DSCN3673

DSCN3672

DSCN3671

DSCN3668DSCN3689

DSCN3688

DSCN3686

DSCN3684

DSCN3683

DSCN3682

DSCN3679

DSCN3695

I commenti sono chiusi.